pytania

Firmowa pieczątka to wygoda, ale czy potrzebna?

Posiadanie firmowej pieczątki nie jest obowiązkiem przedsiębiorcy. Własnoręcznie złożony podpis na dokumentach jest przecież równie ważny, co przybicie pieczątki z danymi firmy. Jednak nie o wiarygodność tutaj chodzi, lecz o zwykłą wygodę. Pieczątka firmowa ułatwia po prostu codzienną biurokrację.

Co umieścić na firmowej pieczątce?

Pieczątka służy do identyfikacji danej firmy, dlatego musimy zawrzeć w niej wszystkie niezbędne informacje, czyli pełną nazwę przedsiębiorstwa, z podaniem imienia i nazwiska właściciela, adres, NIP oraz REGON firmy, numer telefonu, a obecnie również adres e-mail czy adres strony internetowej. Na pieczątce może się również znaleźć miniatura loga naszej firmy. Ważne, aby pieczątka pomieściła wszystkie te elementy i była jednocześnie czytelna. Podczas wyrabiania pieczątki można także zastanowić się nad kolorem i kształtem pieczęci, wszystko zależy od rodzaju naszej działalności. Jeśli firma jest instytucją zaufania publicznego, warto wybrać klasyczny model pieczęci. Na więcej szaleństwa i kreatywności możemy sobie pozwolić, gdy na przykład świadczymy usługi graficzne czy otworzyliśmy biuro projektowe. Wówczas taka niecodzienna pieczęć będzie oddawała charakter naszego przedsięwzięcia.

Zalety posiadania firmowej pieczątki

Główną zaletą jest, oczywiście, wygoda w załatwianiu codziennych formalności i wykonywaniu obowiązków w zakresie obiegu dokumentów. Posługując się pieczątką, oszczędzamy czas, jaki musielibyśmy przeznaczyć na ręczne wypełnianie danych i wypisywanie dokumentów. Niemniej jednak, w niektórych przypadkach, posiadanie pieczątki staje się konieczne, na przykład podczas wizyty w większych instytucjach, jak chociażby w banku, gdzie musimy niekiedy dodatkowo uwiarygodnić podpisywane dokumenty. Pieczątka spełnia jeszcze jedną ważną rolę, zwłaszcza jeśli chodzi o nowopowstałą firmę. Dla młodego przedsiębiorcy pieczątka jest swoistego rodzaju reklamą, nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy potencjalny klient zobaczy u innego partnera biznesowego dane naszej firmy.

Warto zatroszczyć się o wyrobienie pieczątki firmowej, tym bardziej, że nie jest to czynność ani skomplikowana, ani kosztowna, a świadczy o naszym profesjonalizmie.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.