smartfony

10 przedmiotów jakie zastąpił smartfon

Smartfon – kolejny gadżet powielający funkcje dostępne za pomocą innych urządzeń? Czy może coraz bardziej niezbędny przedmiot ułatwiający załatwienie codziennych spraw? Co takiego może nam zastąpić smartfon? Bez czego moglibyśmy się obyć, będąc posiadaczami zgrabnego, przenośnego komputera, czyli smartfona?

1. Książki, gazety, magazyny i wszystkie inne czytadła

Nic, oczywiście, nie zastąpi fizycznej obecności książki na półce, jednak kiedy chcemy coś przeczytać na przykład w podróży, to zdecydowanie poręczniej jest zabrać ze sobą jednego lekkiego smartfona niż pięć grubych i ciężkich książek.

2. Muzyka

Smartfon daje możliwość słuchania ulubionych plików muzycznych oraz audiobooków w każdej sytuacji – podczas pracy, odpoczynku, jazdy na rowerze, w czasie spaceru po mieście – i w każdej chwili – gdy tylko masz na to ochotę.

3. Notatnik

Smartfon zastąpić może również zwykły papierowy notatnik oraz długopis. Możesz w nim zapisywać bądź nawet nagrywać wszelkie notki, myśli, listy zakupów czy rzeczy do zrobienia.

4. Rozkłady jazdy i biletomat

Dzięki smartfonowi możesz wyszukiwać aktualne połączenia komunikacji miejskiej i kolejowej. Dodatkowo, telefon umożliwia Ci zakup biletu przez Internet.

5. Kalendarz i terminarz

W smartfonie masz zsynchronizowane ze sobą dwie bazy kontaktów i zadań do wykonania – te zapisane w telefonie oraz programie pocztowym.

6. Aparat fotograficzny

Dziś już nikogo nie dziwi, że telefon to jednocześnie aparat fotograficzny. Smartfon wyróżnia się jednak bardzo dobrą jakością wykonywanych zdjęć, tak że czasami spełnia on także funkcję mobilnego skanera.

7. Kontakt ze światem

Poza prowadzeniem rozmów telefonicznych, smartfon – jako przenośny komputer – umożliwia wysyłanie i odbieranie maili, logowanie do kont w serwisach społecznościowych, obsługę komunikatorów oraz blogów.

8. Nawigacja GPS

Smartfon sprawdzi się świetnie podczas jazdy samochodem bądź w pieszych wędrówkach po nieznanych miejscach, ale nie tylko. Z nawigacji możesz skorzystać również wtedy, gdy biegasz lub jeździsz na rowerze. Mapa wytyczanych tras oraz program do kontrolowania pokonywanego dystansu pozwolą Ci śledzić Twoje sportowe postępy.

9. Pomoc w zakupach

Smartfon daje Ci możliwość tworzenia na bieżąco listy Twoich zakupowych priorytetów. Dodatkowo, możesz udostępnić listę swoim bliskim – żonie, mężowi, dziecku itp., dzięki czemu codzienne zakupy będą lepiej zorganizowane.

10. Zabawka

Ze smartfonem możesz nawet odpoczywać. Do wyboru masz wszelkiego rodzaju gry, a nawet muzykę relaksacyjną.

…i wiele, wiele więcej

Świadomie użytkowany smartfon, z wykorzystaniem wszystkich dostępnych funkcji, naprawdę może przyczynić się do produktywniejszej oraz wydajniejszej organizacji Twojej pracy.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.