Praca w komunie, czyli czym jest coworking?

Praca w domu to wielka oszczędność czasu i pieniędzy, jakie musiałbyś przeznaczyć na dojazdy do biura. Jednak bywa i tak, że po jakimś czasie człowiekowi zaczyna brakować kontaktu zawodowego z innymi ludźmi. Wyjście z laptopem do kawiarni czy biblioteki jest jakimś rozwiązaniem, ale jedynie połowicznym. I tutaj z pomocą przychodzi idea coworkingu.

Coworking – co to takiego?

Coworking jest swoistego rodzaju ideą pracy, formą jej wykonywania. Polega on na udostępnianiu biura, a mówiąc fachowo – przestrzeni coworkingowej, w której pracują ludzie z różnych branż. W wynajętym pomieszczeniu spotykają się wolni strzelcy, czyli freelancerzy, ale także ludzie zatrudnieni przez daną firmę, jednak pracujący dla niej zdalnie. Coworking łączy pracę biurową z pełną niezależnością i swobodą pracownika. Biuro otwarte zaadaptowane jest do pracy komputerowej, ale służy także rozwojowi kreatywności ludzi, którzy z niego korzystają. Oprócz korporacyjnego wystroju przestrzeni, pomieszczenia coworkingowe dysponują również miejscami do wypoczynku, relaksu i przysłowiowego naładowania baterii.

Zalety coworkingu

Główną korzyścią wynikającą z idei coworkingu jest możliwość spotkania ciekawych ludzi. W tym sensie coworking spełnia funkcję społeczną. Zebranie pod jednym dachem specjalistów z różnych branż sprzyja wymianie pomysłów, nawiązaniu nowych kontaktów zawodowych i pobudzaniu kreatywności. W przestrzeni coworkingowej można skupić się na pracy i jednocześnie chłonąć twórczą atmosferę miejsca. Biuro dostarcza wszelkich niezbędnych do pracy narzędzi technicznych i urządzeń biurowych, jedynie czego użytkownicy potrzebują to własne komputery. Co ważne, pomieszczenia coworkingowe mogą służyć również jako miejsce spotkania z klientem, istnieje także możliwość zarejestrowania firmy na biuro coworkingowe.

W Polsce coworking staje się coraz bardziej popularny, powstają zgodnie z tą ideą nowe miejsca do wspólnej pracy, a te, które już od jakiegoś czasu działają, rozszerzają swoje usługi, dostosowując się do potrzeb użytkowników.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.