Najwyższy standard centrów konferencyjnych

Dobrze zorganizowaną i ciekawie pomyślaną konferencję, szkolenie lub spotkanie branżowe, pamięta się na długo po jej zakończeniu. Tym ważniejszy jest więc dziś wybór odpowiedniego miejsca, które sprosta oczekiwaniom naszych gości i wzmocni nasz prestiż.

Stolica naszego kraju dysponuje jedną z najszerszych i najbardziej innowacyjnych ofert wynajmu sal i innych powierzchni konferencyjno-szkoleniowych. Niemal każde centrum konferencyjne w Warszawie dba o wysoką jakość usług, odpowiednie wyposażenie pomieszczeń, nie zapominając o usługach dodatkowych. Podstawowe zalety najlepszych stołecznych centrów konferencyjnych to oczywiście ich dogodna lokalizacja (bliskość centrum), dostępność (łatwość dojazdu samochodem lub metrem), funkcjonalność, czy np. odpowiednia ilość miejsc parkingowych. Nie są to jednak jedyne aspekty wyróżniające dane miejsce pośród innych.

Na satysfakcję potencjalnych gości wpływa wiele czynników, na przykład odpowiednie estetyka otoczenia budynku. Niejedno centrum konferencyjne w Warszawie cieszy oczy nowoczesną architekturą, dostosowaną do najnowszych trendów konstrukcyjnych, nawiązującą do nurtów postmodernistycznych lub metaforycznych (jak znane centrum na Mokotowie). Nie mniej ważny i inspirujący może okazać się wystrój wnętrz – choć w tym przypadku pomysłowość urządzenia poszczególnych sal czy korytarzy musi iść w parze z nienaganną funkcjonalnością.

Sale w najlepszych centrach konferencyjnych są dostosowane do wszystkich potrzeb nawet najbardziej wymagających gości i klientów. Standardem jest odpowiednia klimatyzacja, automatyczne żaluzje, pełne wyposażenie multimedialne, nagłośnienie, swobodny dostęp do internetu, a także zróżnicowanie konfiguracji krzeseł i stołów w zależności od charakteru danego spotkania i liczby ich uczestników. Innej organizacji przestrzeni wymaga konferencja prasowa, a innej branżowe warsztaty integracyjne. Podczas tej pierwszej zależy nam na zgromadzeniu jak największej liczby osób i zachowanie formalnego dystansu wobec przybyłych, podczas tej drugiej – na bliskości uczestników i stworzeniu kameralnej atmosfery.

Centra konferencyjne o najwyższym standardzie oferują również możliwość korzystania z sal wypoczynkowych lub sportowych (przydatnych w trakcie dłuższych szkoleń), a także catering, który powinien zadowolić gości o różnych preferencjach kulinarnych. Warto samemu prześledzić ich ofertę, by przekonać się o tym, że organizacja tego typu przedsięwzięć wcale nie musi być trudna.

Oczywiście nie tylko w Warszawie mamy profesjonalne centra konferencyjne, ale w każdej większej miejscowości w Polsce. Coraz modniejsze stają się konferencje poza terenem dużych miast (szczególnie w przypadku kilkudniowej konferencji), a hotele chcąc nie stracić klientów, unowocześniają swoje sale konferencyjne do poziomu tych z dużych miast. W przypadku kilkudniowych konferencji istotna jest bliskość hotelu i zapewnienie gościom możliwości taniego, ale wygodnego odpoczynku po konferencji.

W zależności od tematyki konferencji, należy sprawdzić, czy w okolicy nie znajdują się przykłady pozwalające na potwierdzenie przeprowadzonej konferencji. Im bardziej profesjonalna i ciekawa ma być konferencja tym więcej rzeczy należy przygotować, ale przynosi to owoce nieporównywalne z poświęconym czasem i wydatkami,

Centrum Biznesowe Ogrodowa58
Artykuł został przygotowany przez Centrum Biznesowe Ogrodowa58 – Wszystko co potrzebuje Twój biznes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.