faktury

Faktury w formie elektronicznej – dlaczego warto z nich korzystać?

Korzystanie z faktur elektronicznych jest w Europie standardem. W Polsce niewielu przedsiębiorców, zwłaszcza z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, decyduje się na ten sposób fakturowania. A nie jest on bynajmniej mniej wiarygodny od tradycyjnego wystawiania dokumentów sprzedaży. Wręcz przeciwnie, może przynieść firmie liczne korzyści.

E-faktura równie ważna co faktura papierowa

Regulacje prawne z 2012 roku zrównały pod względem ważności elektroniczną wersję faktury z fakturą tradycyjną, papierową. Oznacza to, że ta ostatnia jest wiarygodnym i autentycznym dokumentem sprzedaży. Rozporządzenia ministerialne znacznie ułatwiły proces przejścia na elektroniczny system fakturowania. Nie potrzeba już elektronicznego podpisu odbiorcy oraz jego pisemnej zgody na otrzymanie e-faktury. Wystarczy, że opłaci on pierwszą fakturę przesłaną drogą elektroniczną i to będzie dla usługodawcy sygnałem zaakceptowania przez jego klienta tego sposobu otrzymywania dokumentów sprzedaży.

Internet – tak, drukarka – nie

Nieocenioną zaletą e-faktury jest możliwość ich bezpiecznego przechowywania na dysku, w pamięci przenośnej urządzenia mobilnego lub na portalu internetowym usługodawcy w celu archiwizacji dokumentów. Dostęp do nich jest nieograniczony, po e-fakturę możemy sięgnąć w każdym miejscu i o każdym czasie bez konieczności jej drukowania.

Warto przemyśleć kwestię przejścia na elektroniczny system fakturowania. To niezwykła wygoda i duża oszczędność czasu oraz pieniędzy dla każdej firmy. Dla małych biznesów poleca się przede wszystkim proste w obsłudze aplikacje internetowe do wystawiania faktur online. Taką aplikacją jest między innymi system miniFaktury.pl.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.