Jak działa usługa Pay-by-link?

Robisz często zakupy w internecie? W takim przypadku na pewno zetknąłeś się z płatnościami typu Pay-by-link. Nie każdy z nas jednak zdaje sobie sprawę z tego, że z nich korzysta. Na czym polega taka płatność on-line?

 

Szybkie płatności internetowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wielu z nas kupuje przez sieć ubrania, obuwie, sprzęt AGD oraz RTV, książki, aby wspomnieć tylko o niektórych popularnych produktach. Także naprzeciwko oczekiwaniom klientów wychodzą sklepy i wprowadzają coraz wygodniejsze i bezpieczniejsze metody płatności. Jedną z nich jest Pay-by-link, z którą najczęściej stykają się użytkownicy systemów szybkich płatności internetowych, na przykład BM.pl.

 

Czym jest Pay-by-link?

Płatności internetowe Pay-by-link polegają na wykonaniu przelewu do odbiorcy z uprzednio automatycznie wypełnionym formularzem. W związku z tym klient nie musi wtedy samodzielnie kopiować wszystkich danych do formularza przelewu, ponieważ są one uzupełnione przez system płatności. Jedynym zadaniem klienta jest wtedy zalogowanie się na swoje konto bankowe oraz potwierdzenie zapłaty, na przykład przez wpisanie kodu SMS.

 

Dlaczego Pay-by-link to dobry wybór?

Przede wszystkim taka metoda płatności jest bardzo wygodna. Jako klient sklepu musimy wtedy tylko wybrać swój bank, parę razy kliknąć i wpisać kod, dlatego oszczędzamy swój czas. Nie ma też wtedy ryzyka przesłania przelewu z błędem, na przykład nie na to konto, na które powinniśmy wysłać pieniądze. Formularz jest uzupełniony automatycznie, więc nie wkradną się do niego żadne błędy.

 

Dużym atutem prezentowanej formy płatności jest też szybkość – wiele systemów, na przykład udostępniany przez BM.pl, błyskawicznie przesyłają informację o wykonaniu zapłaty do odbiorcy, dlatego może on od razu rozpocząć realizację zamówienia, nawet w sytuacji, gdy przelew był wykonany z innego banku. Jest to też bezpieczna forma płatności – nie ma ryzyka, że numer konta będzie podmieniony.

 

Gdy wobec tego chcesz wygodnie i szybko płacić przelewami w internecie, korzystaj z płatności Pay-by-link!

 

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.