Wynajem maszyn budowlanych – oszczędność i kompleksowość

Rozwój budownictwa datuje się na okres między 4000 a 2000 rokiem przed naszą erą. To wtedy ludzie zmienili tryb życia z koczowniczego na osiadły. To z tamtych odległych czasach pojawiały się kanały nawadniające, tamy i groble w starożytnej Mezopotamii i Egipcie. Z czasem zaczęto wznosić większe budowle, jak piramidy, zikkuraty oraz kamienne pałace na wyspach Knossos i Fajstos.

Łatwo domyślić się, że powstawanie tych budowli wymagało ogromnych nakładów czasu, pracy i zdrowia wielu robotników. Na szczęście dzisiaj technologia przynosi nam rozwiązania o wiele bardziej efektywne i łatwiejsze w użyciu. Na rynku dostępna jest niezliczona ilość maszyn budowlanych do szerokiego spektrum zastosowań, a firmy zajmujące się wynajmem i sprzedażą przykładają ogromną uwagę do ich jakości i kwestii bezpieczeństwa. Przykładowo w ofercie firmy Riwal znajdują się maszyny uznanych producentów, takich jak m.in. JLG Industries Inc., Magni T.H, Hollandlift, Dino Lift, Haulotte, Manitou czy Genie – http://www.riwalpoland.pl/pl/wynajem.

Wynajem maszyn budowlanych jest niezwykle opłacalną opcją. Przede wszystkim jest to rozwiązanie oszczędne – brak kosztów zakupu i utrzymywania maszyny. Ponadto bogata oferta maszyn daje dostęp do szerokiej gamy modeli przeznaczonych do różnorodnych zadań. Kolejną kwestią jest serwis. Dzięki niemu wynajmujący nie musi martwić się przepisami, certyfikatami UDT i ma zapewnioną naprawę w przypadku wszelkich usterek. Minimalne formalności to kolejna zaleta wynajmu.

Powracając do oferty i gamy oferowanych maszyn, znajdziemy tutaj urządzenia do wszelkich aktywności wymaganych na budowie. Nożycowe podnośniki spalinowe idealnie sprawdzą się w pracy na zewnątrz, natomiast podesty ruchome z napędem elektrycznym znajdą swoje zastosowanie w pracach wewnątrz budynków. W dwóch wersjach dostępne są również podnośniki przegubowe.

Specyficznym typem są podesty masztowe. Te kompaktowe maszyny bardzo dobrze radzą sobie w przypadku trudno dostępnych miejsc oraz wąskich pomieszczeniach. Ze względu na dodatkowe ramię oraz obrotową wieżę ich zasięg przewyższa możliwości podnośników nożycowych.

Ciężko wyobrazić sobie jakąkolwiek budowę bez konieczności przewożenia ciężkich materiałów. Do tego typu zadań znakomicie nadają się wysokiej jakości ładowarki teleskopowe z napędem 4×4 i silnikami turbo diesel oraz modele obrotowe wyróżniające się znacznie większym zakresem wysokości roboczej, przekraczającej 30 metrów.

Wynajem maszyn budowlanych to świetne rozwiązanie dla firm budowlanych, którym zależy na kompleksowej usłudze. Szybki i sprawny serwis połączony z ogromnym wyborem urządzeń i oszczędnością powinien być wystarczającą zachętą do skorzystania z oferty.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.