Kiedy warto zdecydować się na wynajem kserokopiarek?

Kserokopiarkę dla firmy można nie tylko zakupić na własność. Można ją również wynająć. Dzisiaj tego rodzaju sprzęt to wydatek często paru tysięcy złotych, dlatego też skorzystanie z wynajmu to atrakcyjna cenowo alternatywa. Kiedy warto zdecydować się na taką usługę?

Wynajem kserokopiarek jest dzisiaj coraz popularniejszy, jako że ksero jest jednym z podstawowych sprzętów biurowych, ale jednocześnie nie każda firma jest w stanie przeznaczyć sporą sumę na jego na zakupienie. Co więcej, czasami kserokopiarka jest potrzebna tylko na określony czas, dlatego jej zakupienie nie jest opłacalne.

Właśnie wtedy, gdy liczy się wygoda i oszczędność pieniędzy, wynajem kserokopiarek jest najlepszym wyborem. Dzięki takiej opcji można otrzymać do dyspozycji nowoczesne urządzenie, które będzie mogło pozwolić na szybkie kopiowanie dokumentów, a także korzystanie z innych ich funkcji, na przykład drukowania, faksowania, skanowania.

Wobec tego wypożyczenie ksero jest często wybieraną usługą przez te firmy, które nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na zakupienie sprzętu w pełnej cenie, a także na różne wydarzenia, na przykład na konferencje, szkolenia, targi, chociaż, oczywiście, jest także wiele innych sytuacji, gdy wynajem kserokopiarki jest bardzo dobrym wyborem.

Firmy świadczące usługi wynajmu ksero są w stanie zaoferować swoim klientom profesjonalną i kompleksową obsługę. Obejmuje ona nie tylko dostarczenie sprzętu, analogowej lub cyfrowej kserokopiarki w odpowiednim modelu spełniającym wymagania użytkownika, ale także świadczenie innego rodzaju usług, między innymi obsługi serwisowej, przeglądów, napraw, ponadto materiałów eksploatacyjnych, w tym papierów, tonerów i innych części, które dostarczane są na czas.

Najważniejsze zalety związane z wynajmem kserokopiarki:

  • oszczędność pieniędzy na jednorazowym zakupie – firma nie musi przeznaczać wysokiej sumy na zakup dobrej jakości kserokopiarki, nie musi również decydować się na podpisywanie umowy leasingowej lub wzięcie kredytu, aby stać się właścicielem sprzętu

  • możliwość planowania kosztów z wyprzedzeniem – w ten sposób w firmie nie pojawią się nieprzewidziane wydatki

  • niskie koszy eksploatacji kserokopiarki – opłata za wynajem kserokopiarki obejmuje dostarczenie materiałów eksploatacyjnych zgodnie z wykupionym wariantem liczby kopii

  • pomoc techniczna, naprawy i serwis – jako że znajdują się one po stronie wynajmującego sprzęt, firma decydująca się na wypożyczenie ksero nie musi już płacić za te usługi z własnej kieszeni

  • dostawa urządzenia pod wskazany adres – za doręczenie kserokopiarki odpowiedzialna jest firma wynajmująca, często można otrzymać sprzęt w ciągu kilku dni i na terenie całego kraju

  • opłata za wynajem jest kosztem uzyskania przychodu – to powoduje, że możliwe jest pomniejszenie podatku dochodowego firmy

Koszty związane z wynajmem kserokopiarek uzależnione są przede wszystkim od rodzaju wybranego urządzenia, a także od liczby planowanych kopii, dlatego też są one obliczane indywidualnie. Ceny rozpoczynają się od około 99 złotych netto na miesiąc, dlatego też nie jest to bardzo wysoki koszt w porównaniu z zakupem nowego ksero, które często kosztuje około 2000 złotych.

Rozliczenia za wynajętą kserokopiarkę mogą odbywać się w kilku systemach. Pierwszym z nich jest system czynszowy, w którym pobierana jest opłata abonamentowa za daną liczbę kopii – wtedy, gdy limit kopii na miesiąc zostanie przekroczony, należy dopłacić za każdą kolejną. Można także spotkać się z systemem bezczynszowym – w tym przypadku rozliczenie następuje w oparciu o liczbę wykonanych kopii na miesiąc. Warto wobec tego zapoznać się z różnymi metodami rozliczeniowymi i dobrać je tak, aby dopasować ten najbardziej atrakcyjny pod kątem kosztów i zakresu usług.

Firma Fix&Print zajmuje się świadczeniem usług wynajmu kserokopiarek w Warszawie i całej Polsce. Swoim klientom dostarcza wysokiej jakości sprzęt w atrakcyjnych cenach.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.