Ubezpieczenie ciągnika siodłowego

Ceny i zakresy polisy OC i AC pojazdów ciężarowych i ciągników

Oczywistością jest fakt, że ceny polis OC i AC na ciągniki siodłowe są wyższe niż polisy samochodów osobowych. Przede wszystkim determinowane jest to wielkością pojazdu, a szczególnie jego masą, który ze względu na to może stwarzać większe zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Mogą spowodować one większe szkody przez co ryzyko wystąpienia szkody i ryzyko wypłaty odszkodowania wzrasta, a wraz z nim cena ubezpieczenia. Najczęściej wzrost cen ubezpieczenia nie jest spowodowany masą i wielkością a biernym zachowaniem klientów. Większość z nich zamiast szukać nowej, lepszej oferty, pozostaje u aktualnego ubezpieczyciela. Niekoniecznie zmiana ubezpieczyciela może być wygodna ale na pewno jest tania i może obniżyć koszty. Mimo, że towarzystwa czasami podnoszą ceny ubezpieczeń, nawet kilkakrotnie w ciągu roku. Właściciel pojazdu mimo, że często o tym nie wie, traci, równocześnie nie zyskując na wzroście sum gwarancyjnych na polisie. Dużo ubezpieczalni zyskuje na przedłużaniu umów automatycznie, przez to, że właściciele aut od lat pozostają w tym samym ubezpieczeniu, mimo, że jego ceny się zmieniają. Tym samym przegapiają liczne promocje, oferowane osobom przenoszącym polisy do innych ubezpieczycieli na naprawdę preferencyjnych warunkach.

Jak znaleźć tańszą opcję?

Aby znaleźć najtańsza ofertę AC i OC samochodu ciężarowego lub ciągnika siodłowego nie wystarczy jedynie skorzystać z popularnych wyszukiwarek i porównywarek. Czynniki jakie wpływają na cenę ubezpieczenia są różnorakie dlatego tez wyceny dokonuje się indywidualnie, po analizie potrzeb i możliwości właściciela pojazdu. Ważne w tym przypadku jest wielkość floty właściciela i spodziewane przychody firmy. Na rynku występują firmy, które zawodowo zajmują się weryfikacją i negocjacją cen ubezpieczenia OC i AC u różnych ubezpieczycieli. Takie rozwiązanie jest naprawdę korzystne ponieważ można naprawdę sporo zaoszczędzić. Szczególnie, że Ubezpieczalnie często wykorzystują fakt, że właściciele flot i pojazdów ciągnikowych, nie myślą o obniżaniu kosztów poprzez zmniejszenie składek polis AC i OC.

Czy tylko cena jest najważniejsza?

Jeśli chodzi o ubezpieczenie czy to samochodów osobowych, ciężarowych czy ciągników siodłowych cena jest niewątpliwie ważna kwestią lecz nie jedyną. Najważniejszą kwestią jest zakres ubezpieczenia i szkody jakie pokrywa. Aby lepiej zrozumieć ceny ubezpieczeń należy także zwrócić uwagę na różnice w zakresie szkód finansowych, które pokrywane są z sum gwarancyjnych i potrafią być one jeszcze większe niż różnice w samych cenach ubezpieczeń. Bardzo ważny jest zakres polisy OC i AC- i właśnie o nim wielu kierowców dowiaduje się dopiero po zdarzeniu szkody i przy wypłacie odszkodowania. Część szkód, jeśli nie jest wpisane w zakres odszkodowania, nie jest pokrywanych z odszkodowania i na tą ewentualność warto zabezpieczyć się odpowiednio szerokim zakresem polisy.

Podsumowując

Ubezpieczenie ciągników siodłowych i aut ciężarowych i zakup polisy OC i AC nie jest aż tak proste niż zakupu ubezpieczenia samochodu osobowego. Negocjacje cen i zakresy ubezpieczeń są zupełnie różne i powinny być dostosowane indywidualnie. Warto zaznaczyć, że cała procedura poszukiwania polisy i zmiany ubezpieczenia jest opłacalna, nawet jeśli wymaga dużo wysiłku. Wszystko jest zależne od polityki Ubezpieczyciela i jego wewnętrznych regulacji dotyczących obliczania ryzyka. Ogromne znaczenie ma indywidualne dopasowanie polisy do przewoźnika i do charaktery i wielkości jego działalności.

Autor:

www.TanieUbezpieczenia.com.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.