20 lat doświadczenia w rotomouldingu

W ostatnich latach polskie firmy pojawiają się jak grzyby po deszczu. Co za tym idzie w mediach dużo mówi się o nowych rodzimych przedsięwzięciach. I to dobrze, ale przy tym zapomina się niestety, że na rynku są też polskie firmy, które funkcjonują z sukcesem od kilkudziesięciu lat. Doskonałym przykładem takiej firmy z wieloletnią tradycją jest OREX Rotomoulding

Czym właściwie jest Rotomoulding?

Zapewne wiele osób nie ma pojęcia co kryje się pod tą skomplikowaną nazwą i nic w tym dziwnego. Warto jednak wiedzieć, że rotomoulding to inaczej mówiąc formowanie rotacyjne czyli technika formowania tworzyw sztucznych, w której wykorzystuje się termoplastyczne materiały, by wytworzyć produkty o dowolnym rozmiarze i kształcie i co najważniejsze produkty puste w środku. Technika ta ma wiele zalet pierwszą i najważniejszą z nich jest wszechstronne zastosowanie. Metoda jest wykorzystywana przy produkcji zbiorników np. na wodę czy olej, ale co ciekawe również kajaków, huśtawek, studni i elementów pojazdów. Rotomoulding jest ponadto stosunkowo mało kosztowny i pozwala formować detale o rozmaitych wymiarach zależnie od potrzeb. Nie ma jednak rozwiązań bez wad, w tym przypadku największą jest to, że technika jest bardzo czasochłonna, ale pozwala osiągnąć na tyle satysfakcjonujące rezultaty, że z pewnością warto na nie trochę poczekać.

Firma OREX liderem w branży

Trzeba zacząć od tego, że firma powstała w 1989 roku i od początku istnienia czyli już od ponad 20 lat zajmuje się produkcją maszyn do rotacyjnego formowania tworzyw sztucznych. Chodzi tu zarówno o najpopularniejsze w tej branży maszyny typu shuttle, jak również maszyny specjalnie, wykonywane na konkretne zamówienie klienta. Ponadto firma zajmuje się produkcją form stalowych takich jak np zbiorniki, przepompownie czy studnie i przeróżnych akcesoriów stosowanych w rotomouldingu. Dzisiaj OREX Rotomoulding jest już niekwestionowanym liderem w swojej branży. Jakość oferowanych przez nią maszyn doceniono już także poza granicami naszego kraju. Urządzenie URG-3000 wraz z platformami załadunkowymi zostało niedawno zainstalowane w Wielkiej Brytanii. Co więcej swoją ofertę firma prezentuje również na międzynarodowych targach takich jak np. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol w Kielcach.

Jaki jest sposób polskiej firmy na międzynarodowy sukces?

OREX Rotomoulding funkcjonuje na rynku od wielu lat. Nieuniknione jest więc pytanie jak udało im się przetrwać tak długo? Analizując efekty działalności firmy OREX Rotomoulding trudno oprzeć się wrażeniu, że u podłoża jej sukcesu leży dbałość o jak najwyższą jakość połączona z wrażliwością na potrzeby klientów. Maszyny produkowane przez tę polską firmę charakteryzuje nowoczesność, trwałość i wydajność. Ponadto również i tu sprawdza się powiedzenie, ze w prostocie siła, bowiem maszyny projektowane są w taki sposób, by ich obsługa była łatwa i przyjemna. I co najważniejsze firma OREX Rotomoulding wykorzystuje do produkcji wyłącznie markowe i sprawdzone podzespoły, dzięki czemu maszyny działają bez zarzutu przez wiele lat. Taka strategia popłaca, bowiem dzięki niej firma OREX od wiele lat zostawia konkurencję daleko w tyle. Możemy być z niej dumni, bo to właśnie dzięki takim firmom Polska jest coraz bardziej ceniona na arenie międzynarodowej. No cóż, dobre, bo polskie!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.