Czym są szneki?

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zdało się zauważyć dynamiczny rozwój branży budowlanej w naszym kraju. Jest to coraz istotniejsza gałąź gospodarki, która co rusz wdraża innowacyjne projekty, a także narzędzia i maszyny. Co do tych pierwszych doskonałym przykładem są szneki. Czym są szneki i w jaki sposób działają? Odpowiedź w dzisiejszym artykule.

Skuteczny odwiert

Szneki to świdry spiralowe jednozwojowe służące do wykonywania odwiertów. Ich zastosowanie jest ogromne – sprawdzają się zarówno w niewielkich pracach budowlanych, jak i ogromnych przedsięwzięciach. Do produkcji szneków niezbędne są solidne i trwałe materiały. Różnice w cenie polegają głównie na jakości o rodzaju tychże materiałów oraz średnicy wiertła. Każdy z wariantów znajduje zastosowanie w konkretnej formie pracy. Dla przykładu – do budowy studni będziemy potrzebować innej średnicy wiertła, zaś podczas budowy ogromnego domu – jeszcze innej. Właśnie dlatego śmiało można rzec, iż szneki są nieodłącznym elementem każdego pracownika budowlanego. W jakich innych pracach z powodzeniem należy stosować tytułowe wiertła? Oto zaledwie kilka przykładów :

  • budowa studni
  • stawianie fundamentów
  • zbrojenia
  • palowanie
  • pręgowanie

Dobór odpowiedniej średnicy gwarantuje skuteczny odwiert niezależnie od formy pracy jaką wykonujemy na budowie.

Sznek dla indywidualisty

Podstawowa gama szneków dzielonych ze względu na średnicę oraz ich długość może okazać się nie wystarczająca w przypadku wyjątkowych prac, które wymagają użycia urządzeń specjalistycznych takich jak m.in. wiertnica geotechniczna. Ta problemowa na pozór sytuacja posiada wyjście – szneki można zamówić, tak by były one dostosowane do indywidualnych potrzeb. Wówczas musimy udzielić kilku nader istotnych informacji dotyczących parametrów technicznych. Wykonanie takiego wiertła i jego późniejsze użycie gwarantuje precyzyjny odwiert. Jeśli nie mieliśmy do czynienia z tytułowymi wiertłami warto skonsultować się ze specjalistą.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.