Hosting dla sklepu internetowego – jaki wybrać?

Dobry hosting dla sklepu internetowego to jedna z kluczowych kwestii. Duża konkurencja w sieci sprawia, że klienci zwracają uwagę nie tylko na ofertę e-sprzedawcy, ale również na wygodę dokonywania zakupów i na szybkość działania strony www.

Wartość polskiego e-commerce szacowana jest już na 40 mld zł, a 54% polskich internautów dokonuje regularnie zakupów online, czyli o 4% więcej niż w 2016 roku. Najczęściej nabywane w e-sklepach są odzież, dodatki, akcesoria i książki (źródło: https://www.gemius.pl/e-commerce-aktualnosci/najnowsze-dane-o-polskim-e-commerce-juz-dostepne.html). Sprzedawcy muszą włożyć coraz więcej wysiłku, aby przekonać klientów do swojej oferty. Coraz częściej o wyborze danego sklepu online decyduje już nie tylko atrakcyjny produkt i jego cena, ale również szybkość dostawy i intuicyjność strony www. Na ostatnią kwestię wpływa także jakość hostingu.

Hosting www a plany rozwoju

Zanim wybierzemy hosting www, warto podejść do tego tematu perspektywicznie, mając na uwadze nie tylko najbliższy okres funkcjonowania sklepu internetowego, ale również jego działanie za kilka lat. Umiejętność przewidywania ma kluczowe znaczenie dla sukcesu w biznesie. Rozpoczynając działalność, należy zakładać, że sklep zacznie się rozwijać, jego asortyment będzie coraz większy, pojawi się coraz więcej klientów, a tym samym wzrośnie obciążenie strony www.

Aby uniknąć w przyszłości problemów z funkcjonowaniem sklepu online, należy od razu oszacować jego rozwój i pod tym kątem dobierać ofertę hostingu www. Oczywiście można wykupić mały pakiet hostingu, a w przyszłości zmienić na przykład dostawcę, ale to często wiąże się z przerwami w funkcjonowaniu sklepu. Każdy taki przestój oznacza, że nie zarabia się w tym czasie. Dlatego warto tego uniknąć.

Dobry hosting wpływa na e-biznes

Dobry hosting www jest fundamentem sprawnego funkcjonowania e-sklepu. Tani hosting, proponowany przez nieznanego dostawcę, często może nie spełnić oczekiwań. Z jednej strony takie usługi przeważnie mają małe limity przesyłu danych, a z drugiej – działanie serwerów pozostawia wiele do życzenia, nie wspominając już o częstych awariach. Dlatego najlepiej wybierać dostawców renomowanych (np. Domeny.pl), którzy są w stanie zapewnić wysoką jakość usług i kompleksowe wsparcie techniczne. Przy okazji można zoptymalizować koszty, wybierając hosting www w pakiecie z innymi usługami i produktami (np. rejestracja domeny, dostęp SSH, certyfikat SSL itp.).

Bez wysokiej jakości hostingu trudno prowadzić sklep internetowy na wysokim poziomie. Jego sprawne funkcjonowanie jest tak samo ważne, jak atrakcyjna oferta. Gdy użytkownik nie może wygodnie nawigować i szybko przeglądać zasobów e-sklepu, przechodzi do konkurencji. Dobry hosting może pomóc zatrzymać klienta.

Więcej na: https://domeny.pl/serwery-wirtualne.html

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.