Taras – wizytówka posesji

Ciepłe, wiosenne miesiące determinują spędzanie czasu na wolnym powietrzu, najczęściej blisko natury, w otoczeniu ogródka, krzewów, drzew. Posiadając dom jednorodzinny wraz z działką trudno sobie wyobrazić posesje bez tarasu. Powinien on stanowić zasadnicze miejsce dla integracji, zabawy, odpoczynku.

Powierzchnią, którą zagospodarujemy może stać się agorą, na której zbierać się może cała rodzina i relaksować w sielankowym klimacie. Taras winien być pierwszym etapem przyjemnego spędzania czasu oraz prymarnym kontaktem z naturą po wyjściu z domostwa. Niektórzy ze względu na brak czasu, chorobę lub wiekowi ludzie, nie mogą pozwolić sobie na dłuższą podróż na łono przyrody. W takim wypadku taras stać się może najbliższa alternatywą.

Taras bez dwóch zdań stanowi wizytówkę naszego domu i nas samych. Zagospodarowanie działki w postaci tarasu świadczy o naszej kreatywności, pracowitości i umiejętności planowania. Bardzo ważna jest w tym aspekcie precyzyjność. Ustalić należy, gdzie będzie się znajdować nasza agora, czy z przodu domu, czy z tyłu, w zaciszu ogrodu. Kolejną sprawą jest to, czy nasza powierzchnia znajdować się będzie na wolnym powietrzu, czy też będzie zadaszona. Interesujące są tarasy, które znajdują się na pewnej wysokości, do których prowadzą schody, jednakże odchodzi się od tego na rzecz umiejscowienia ich na poziomie. O tym, czy taras będzie naszą wizytówką decyduje również jego kompatybilność z roślinnością i innymi przybudówkami, placami zabaw etc. Posiadanie wygodnego i kompleksowego tarasu zwiększa jakość życia rodziny. Warto więc zadbać o estetyczny wygląd. W kwestii umiejscowienia tarasu priorytetowe jest jego dostosowanie do okoliczności. Bez względu na to, czy taras będzie wychodził na północ, południe, wschód, zachód, należy zwrócić uwagę na to, by podkreślić kluczowe walory konstrukcyjne domu. Taras powinien łączyć się z ogrodem, chronić przed niekorzystnymi warunkami meteorologicznymi, a w razie upałów, stanowić miejsce wytchnienia. Jeśli chcemy, by nasz dom emanował serdecznością, był przytulnym kątem dla rodziny i znajomych, należałoby postawić na deski podłogowe o ciepłych kolorach. Wiele firm oferuje drewno dobrego gatunku o bardzo wysokiej odporności na warunki atmosferyczne. Deski tarasowe to najkorzystniejsze i aktualnie najmodniejsze rozwiązanie, które pozwala być dumnym z posiadania tarasu na swojej posesji.

Nie ulega wątpliwości, że taras może stać się wizytówka naszego domu. Do dobrze zagospodarowanej przestrzeni z wielką chęcią przyjeżdżają nasi znajomi z rodzinami, sąsiedzi. Pokaż mi, jak mieszkasz, a powiem Ci, jakim jesteś człowiekiem. Ta parafraza wydaje się realna. Taras wyposażony w dobre deski tarasowe, asortyment do grilla etc. sam sprawi, że zrobi się na nim tłoczno. Reprezentacyjny taras wzbudza szacunek, podziw i buduje naszą reputację. Wystarczy tylko chcieć. Wybudowania takowego centrum jest proste i nie zabiera dużo czasu. Należy pamiętać o odpowiednich pracach: utrzymaniu porządku oraz renowacji zniszczonych części. Przy samodzielnej budowie tarasu trzeba mieć na uwadze, aby zachować odstęp ok. 1-2 cm między deskami. Wiosna energicznie wchodzi przez nasze okna. Wyposażenie naszego tarasu w rzetelne deski tarasowe, wykonane z egzotycznego drewna, to fundament, na którym zbudujemy miejsce, które będzie naszą wizytówką.

Artykuł został przygotowany dzięki firmie Prodexpol: www.prodexpol.pl, która specjalizuje się w produkcji i sprzedaży parkietów drewnianych oraz deski podłogowej.
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.