Biuro – Nowocześnie czy klasycznie – oto jest pytanie

Właściwe urządzenie biura jest bardzo ważne. Na początku musimy zdecydować, czy wybieramy styl nowoczesny, czy też postawimy na sprawdzoną klasykę. Jednak to, jaki styl wybierzemy, powinno być w dużej mierze uzależnione nie tylko od naszych upodobań i preferencji, ale przede wszystkim od profilu działalności firmy. Oczywiście nie zapominamy o wygodzie naszej i naszych pracowników oraz o tym, aby warunki pracy spełniały obowiązujące normy.

Musimy też pamiętać, że właściwa aranżacja przestrzeni biura to nie tylko meble, ale też kolor i dodatki. Wybierając kolorystkę, powinniśmy bardzo uważać, aby kolor był nie tylko elegancki, ale też nie znudził się nam zbyt szybko. Dobrze dobrana barwa będzie wpływała nie tylko na postrzeganie biura, ale też na lepszą pracę pracowników.

Również ascetycznie urządzone biuro powinno mieć elementy, które je ocieplą. Eleganckie lampy o dobrych parametrach oświetleniowych, a przede wszystkich zieleń. Nawet niewielka roślina w biurowej przestrzeni ociepli jej wizerunek. Pod jednym oczywistym warunkiem – roślina musi być zadbana. Przesuszone, o spłowiałych liściach doniczkowe kwiaty sprawią złe wrażenie. Warto więc wybrać takie rośliny, które wytrzymują nieco gorsze traktowanie i warunki. Wybór jest naprawdę spory. I jeszcze jedna uwaga – nie przesadzajmy z ilością. Biuro to nie ogród botaniczny.

Biuro w stylu klasycznym

Biuro w stylu klasycznym będzie doskonałe dla wszystkich branż, które powinny kojarzyć się z solidnością, konserwatyzmem i powagą. Kto przede wszystkim powinien mieć tak wyposażone pomieszczenie? Wszystkie zawody prawnicze oraz związane z finansami i bankowością to kandydaci do klasyki. Ich biura powinny być reprezentacyjne i sugerować profesjonalizm oraz zaufanie.

Do urządzenia biura w stylu klasycznych doskonałe będą meble klasyczne, w ciemniejszych kolorach, które podkreślają pewną dostojność. Idealnie sprawdzą się masywne, solidne szafy i biurka, często ozdobnie wykończone. Świetnie nadają się także antyki i meble na nie stylizowane. Do tego niezbędne są odpowiednie dodatki, które podkreślą poważny, solidny wygląd biura.

Wkracza nowoczesność

Zupełnie inny styl biura powinny mieć firmy zajmujące się współczesnymi technologiami. Tu raczej pożądane są proste, ale eleganckie meble, często nawet futurystyczne w formie. Doskonale sprawdza się tu szkło, chromowany metal, aluminium, a nawet dobrej jakości eleganckie tworzywo sztuczne. Kolory muszą być stonowane. Całość powinna charakteryzować się pewną przejrzystością i prostotą, a jednocześnie pokazywać, że to, co robimy to nasza pasja.

Doskonale pasują tu wszelkie elektroniczne gadżety i urządzenia, które ułatwiają komunikację w firmie. Nie oznacza to jednak, że po biurze mają się snuć kilometry kabli, jak to się nieraz zdarza w siedzibach organizacji zajmujących się IT. Kable powinny być dyskretnie schowane. To też świadczy o profesjonalizmie całej firmy.

Za pomoc w przygotowaniu artykułu dziękujemy http://www.contino.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.