Budując dom z garażem wiele osób staje przed dylematem, jaką bramę garażową wybrać. Cennik bram garażowych jest naprawdę różny. Dlatego przed zakupem warto porównać kilka ofert i wybrać dla nas najbardziej opłacalną. Obecnie aż 80% klientów wybiera bramy segmentowe, pomimo tego, że są one droższe. Zatem warto zastanowić się, czy są one warte swojej ceny.

W bramach segmentowych istotne znaczenie ma sposób otwierania się. Zazwyczaj segmenty przemieszczają się pod strop garażu. Niewątpliwie jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Dostępne są również modele przesuwające się na jedną ze ścian garażu. Rozwiązanie boczne wydaje się zdecydowanie bardziej korzystne w sytuacji, gdy pod sufitem garażu znajduje się jakakolwiek instalacja czy wentylacja. Takie rozwiązanie również stosuje się w przypadku wolnostojących garaży, które nie są w żaden sposób połączone z domem. Dzięki temu nie trzeba otwierać całego garażu, ale wystarczy tylko kawałek aby do niego wejść czy schować rower.

Napęd automatyczny w bramie segmentowej

Niewątpliwą zaletą bram segmentowych jest napęd automatyczny. Dzięki temu nie trzeba bramy otwierać ręcznie. W tym przypadku wystarczy tylko automatyczny pilot. Warto dodatkowo zwrócić uwagę na zabezpieczenia. Taka brama zatrzymuje się bądź też cofa, gdy trafi na przeszkodę. Zatem nie trzeba obawiać się nieszczęśliwego wypadku. Jedynym problemem może być zasypanie progu zimą. Na szczęście można zabezpieczyć się przed taką sytuacją. Wystarczy tylko zdecydować się na zamontowanie odwodnienia linowego.

Bramy garażowe segmentowe – dla miłośników designu

Bramy segmentowe zachwycają już na pierwszy rzut oka. Dostępne są one w różnych kolorach. Dzięki temu pasują zarówno do nowoczesnej architektury, jak i domów w stylu retro. Dzięki odpowiedniej kolorystyce mogą doskonale imitować różne materiały, np. drewno, zatem to najlepszy wybór dla miłośników stylu klasycznego czy też tych, którzy chcą stworzyć dom inspirowany stylem góralskim. Decydując się na imitację stali można stworzyć dom w stylu industrialnym, gdzie surowość i minimalizm są na pierwszym miejscu.

Brama segmentowa – gdy brakuje miejsca

Brama segmentowa niewątpliwie zasługuje na uwagę. Przede wszystkim może być nawet montowana w garażu znajdującym się blisko drogi. Dzięki temu, że segmenty przesuwają się do góry bądź w bok bez problem można zaparkować samochód. Tutaj nawet kształt nadproża nie jest jakimkolwiek problemem. Można je także zamontować, gdy garaż wyposażony jest w nadproże łukowe. Nie trzeba też obawiać się zmniejszenia szerokości wjazdu do garażu. Takie bramy wyróżniają się również doskonałą izolacją cieplną. Otóż zapobiegają tworzeniu się mostków termicznych. Zatem osoby, które ogrzewają garaż nie muszą obawiać się ucieczek ciepła. Zatem rachunki za ogrzewanie na pewno nie wzrosną, a wręcz mogą zmaleć.

Bramy segmentowe zasługują niewątpliwie na uwagę i są warte swojej ceny. Doskonale sprawdzą się w każdym garażu.