Jak długo trzeba trzymać dokumenty

Dlaczego korzystać z faktur online przesyłanych w PDF?

E-booki, e-przesyłki, e-deklaracje, e-kartki, e-rachunki… Lista mobilnych i wirtualnych rozwiązań zastępujących tradycyjne formy załatwiania codziennych spraw i mających na celu poprawić jakość naszego życia szybko się powiększa. Do tej listy dołączyły także e-faktury. Jakie korzyści – dla przedsiębiorców i nie tylko, płyną z ich wykorzystania?

Oszczędność czasu i redukcja kosztów

E-faktura jest przede wszystkim znacznie tańsza od faktury w jej wydaniu tradycyjnym. Firma obniża koszty, jakie musiałaby ponieść w przypadku faktur papierowych, czyli związane z zakupem papieru, znaczków i kopert pocztowych, tonerów i tuszy do drukarek. E-faktury to również znaczna oszczędność czasu, którego nie trzeba już tracić na stanie w kolejkach na poczcie, drukowanie faktur, adresowanie kopert czy poszukiwanie faktur w licznych segregatorach.

Usprawnienie pracy

Skrócenie czasu przygotowywania i wysyłki faktur przekłada się na efektywniejszą pracę. Zaoszczędzony czas przeznaczyć można na inne, znacznie ważniejsze czynności bezpośrednio dotyczące prowadzonej działalności.

Gwarancja płynności finansowej

Poprzez skrócenie czasu dostarczenia e-faktury do klienta przedsiębiorca może liczyć na to, że zostanie ona uregulowana przed terminem, a przynajmniej ma pewność, że kontrahent otrzyma ją w odpowiednim czasie i żadne opóźnienia płatnicze nie będą miały miejsca.

Ochrona środowiska

Korzystanie z e-faktury to również przejaw dbałości o środowisko. Obniżamy do minimum ilość zużytego papieru, chroniąc drzewa przed przemysłową wycinką. Eliminując natomiast transport potrzebny do dostarczania faktur tradycyjnych, w pewnym stopniu przyczyniamy się do likwidacji zanieczyszczeń powietrza.

W styczniu 2013 roku weszło w życie prawo, które zrównuje e-faktury z fakturami wystawianymi w sposób tradycyjny. Dodatkowo, usprawniono czynność akceptowania faktury elektronicznej przez klienta – teraz wystarczy jego słowna zgoda na jej wystawienie bądź po prostu opłacenie faktury online. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele aplikacji do fakturowania. Są one systematycznie aktualizowane, dzięki czemu ich działanie i funkcje dostosowane są do obowiązujących przepisów i regulacji podatkowych.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.