Podnośniki nożycowe

Prace wykonywane na dużych wysokościach, polegające na montażu lub demontażu elementów wielkogabarytowych, czy też wymagające bardzo precyzyjnej pracy osób, wymuszają korzystanie z odpowiedniego sprzętu. Pozwalającego na zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom ale też niezawodnego w swym działaniu. Dziś każde zadanie ma określony termin, a starca czasu to strata pieniędzy. Praca musi zostać wykonana w terminie i sprawnie, nawet jeśli warunki są trudne lub niesprzyjające. Takie tradycyjne sprzęty jak drabiny czy rusztowania muszą ustąpić miejsca nowoczesnym podnośnikom nożycowym, które nie tylko są bardziej bezpieczne, bardziej wygodne dla pracowników ale też bardziej mobilne.

Typy podnośników nożycowych

Podesty nożycowe to sprzęt specjalistyczny, wykorzystywany coraz częściej w fabrykach, magazynach ale też na placach budowy. Dziś żadna duża budowa nie może obyć się bez odpowiedniego podnośnika, znajdują się one na wyposażeniu każdego większego magazynu a pracownicy nie wyobrażają już sobie bez nich pracy.

Podnośniki dzielimy ze względu na ilość dźwigników nożycowych. Pierwszą grupę stanowią podnośniki jedno- nożycowe, są to podesty ruchome, które posiadają jedną parę dźwigników nożycowych. Wyróżnia je bardzo duży udźwig, sięgający nawet 10 000 kg. Jednak ich wadą jest stosunkowo mały wysięg, mieszczący się w granicach 0,6- 1,8 m.
Kolejna grupa to podnośniki dwu- i trzynożycowe. Ich wersje stacjonarne często wykorzystane są jako windy czy sprzęt do załadunku palet. Charakteryzują się one dużo mniejszym udźwigiem, ale znacznym zasięgiem w górę, który wynosi nawet 4,5 metrów wzwyż.
Dostępne są również podesty wielonożycowe, najczęściej wykorzystywane jako podest transportowy. Posiadają one specjalną konstrukcję nożyc, które równomiernie współpracują ze sobą, zapewniając większą stabilność oraz wytrzymałość całej platformy.
Wybór podnośnika, zależy od rodzaju prac jakie przy użyciu danego podnośnika mają zostać wykonane, niezależnie od przeznaczenia muszą one spełniać wymogi BHP oraz posiadać aktualne przeglądy.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.